Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Vítejte doma! III (9)

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Vítejte doma!: Vítejte doma! III (9)

Sezóna III | Datum vysílání: 18.5.2017 | 42 min | 2005

Zvuk: Čeština | 4:3

Tým bytových specialistů v čele s Tyem Penningtonem přijíždí do Marylandu za rodinou Ginyardových. V čele rodiny stojí Veronica, která našla odvahu, aby odešla od svého muže, který ji týral. Její manžel byl i jednou zatčen a odsouzen za ublížení na těle. Veronica i s osmi dětmi nejrpve odešla do azylového útulku pro týrané ženy. Později si na hypotéku koupila malý domek se dvěma ložnicemi, protože na víc neměla. Když si chtěla dát opravit elektrické rozvody v domku, našla si laciného řemeslníka a naletěla mu. Řemeslník začal práce, shrábl peníze a zmizel. Nechal po sobě spoušť, volně visící dráty a rozkopané stěny.
Děti měli své bydlení v suterénu a na půdě. Pozvaná stavební firma dům strhla a postavila zbrusu nový, třípatrový s pokoji pro děti. Při zařizování tým respektoval jejich specifické zájmy. Se stěhováním nábytku pomáhali i policisté a hasiči, kteří celou dobu dohlíželi na pořádek v ulici. Poslední večer před příjezdem rodiny, která byla na týden vyslána do Disneylandu, se před domem konala noční hlídka se svíčkami, které se kromě obyvatelek útulku pro týrané ženy zúčastnili lidé ze sousedství. Vzpomínalo se i na čtyři tisíce amerických žen, které ročně zemřou následkem rodinného násilí. Veronica i její děti byly domem velmi nadšeni. Stavební firma, která dům postavila, Ginyardovým zaplatila hypotéku za stržený dům. Další z firem poskytla rodině stipendium ve výši sto tisíc dolarů, aby děti mohly studovat na vysokých školách.

Komentáře