Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Veterinář z Bondi Beach VIII (6)

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Veterinář z Bondi Beach: Veterinář z Bondi Beach VIII (6)

Bondi Vet: Bondi Vet

Sezóna VIII | Datum vysílání: 11.10.2016 | 42 min | 2016

Zvuk: Čeština, Angličtina | 16:9

Po krátkém úvodu míříme na vet. kliniku v Bondi Beach, kam přivádí opatrovnice 11týdenní štěně akity. Má závažnou deformaci celé pravé přední nohy. Vůbec jí nemůže používat, jen jí překáží a komplikuje život. Dr. Chris se obává, že by mohla mít i nějakou vnitřní vadu a tak jí musí vyšetřit. Na klinice Sash se objevuje kocour Beau, kterého majitelé přejeli při návratu z nákupu. Kocour je vážně zraněný, kňourá a svíjí se. V minulosti už prodělal obtíže s ledvinami a artritidou, což odpovídá jeho věku- je mu 21 let! To je veliká komplikace kvůli léčbě i anestezii, doktoři tedy musí vymyslet, co s ním.
Tim je zatím v plazím centru, kde je i jím odchovaná koala. Podle vážení je dost velká na přechod na pevnou stravu- listy eukalyptu. S kolegyní však musí provést podivnou věc- sebrat čerstvé exkrementy některé samice a dát je malé koale do potravy, aby si vytvořila protilátky proti jedu v eukalyptech- s protilátkami se totiž nerodí. Kocour Beau dál bojuje, dostává léky na bolest a hned je vidět, jak se mu ulevilo. Nejprve je třeba ho stabilizovat, přes noc bude odpočívat. Další den, pokud půjde vše podle plánu, dostane anestetika a půjde na rentgen. Štěně akity je podle všeho kromě packy v pořádku, packa samotná je dobrá pouze v rameni, u lokte začíná deformace a vespod v ní ani nemá cit. Tim s kolegyní stále čekají na koalí exkrementy- nemohou vzít kde jaké staré, musí být čerstvé. Zanedlouho se Tim dočká, tráveninu odebírá do misky a nese jí malé koale. Ta se brání, ale dílo musí sníst. Tim jí nebude nutit, tráveninu smíchá s mlékem, čímž uspěje. Chris pozoruje pohyb malé akity, poté ji bere na rentgen. Verdikt je prostý- pahýl musí pryč, nic jiného se s ním dělat nedá. Chris ji rovnou bere na operaci, brzy bude hotovo. Vše jde podle plánu a bez komplikací. Na klinice Sash načerpal kocour Beau síly, teď ho mohou vyšetřit a berou ho na rentgen. Bohužel se ukáže, že má zlomenou pánev- proto není schopen se postavit na zadní nohy. Operace by však byla v jeho věku velmi riskantní, kosti jsou u sebe a tak doktoři doporučují nechat to být, dát mu zpočátku léky na bolest a počkat, až zlomenina sama sroste. Štěně akity je po dni po operaci v kondici, hned je vidět, že se lépe pohybuje. Rána vypadá dobře a podle všeho ji nebolí. Psík může domů a může pobíhat skoro jako normální štěně. Teď už zbývá „jen“ najít nový domov. Také kocour se vrací domů, rekonvalescence může probíhat ve společnosti majitelů. Ti jsou rádi, že je v relativním pořádku. Díl tím končí.

Komentáře