Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Velké vlakové putování III (5)

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Velké vlakové putování: Velké vlakové putování III (5)

Velké vlakové putování: Great Continental Railway Journeys III

Sezóna III | Datum vysílání: 18.9.2016 | 58 min | 2014

Zvuk: Čeština, Angličtina | 16:9

V dnešním díle nás Michael vezme na cestu z města Haifa do Negevské pouště. Dominantou dnešní Haify je Baháistická svatyně. Tato víra má po celém světě asi 5 milionů příznivců, mnozí z nich pořádají do Haify poutě. Po návštěvě této svatyně se Michael učí připravit falafel, který samozřejmě také ochutná. Z Haify míří Michael do Tel Avivu. Toto město je plné výškových budov, dálnic a železnic. Rozhodně to není to, co lidé od Izraele očekávají. Město má spousty pláží a bohatý noční život. Tel Aviv se na počátku 20. století stal domovem židovských uprchlíků, kteří z Evropy utíkali před pogromy.
Z Tel Avivu pokračujeme do Jaffy. Jaffa proslula díky svým pomerančům. Po Jaffě je dalším cílem Jeruzalém. Toto město je už po tisíciletí středobodem židů, křesťanů a muslimů. Staré město je už od středověku rozděleno na náboženské čtvrti. Michael si prošel všechny čtvrti a navštívil ta nejdůležitější místa. Michael nevynechal ani návštěvu trhu.
Další Michaelovou zastávkou bude Betlém. Betlém se nachází v Palestině a tu od Izraele dělí vysoká a střežená zeď. Michael v Betlémě navštívil ženy, které se snaží oživit palestinskou tradici vyšívání. Od babiček Michael zamířil k Mrtvému moři. Mrtvé moře je vlastně jezero a nejníže položené místo na Zemi. Ve vodě nic nežije a díky vysoké salinitě voda nadnáší. Od Mrtvého moře míří Michael do Negevské pouště, což je poslední zastávka na této cestě. Michael v poušti navštívil beduíny a dozvěděl se něco o jejich životě v poušti. Michael neodolal ani jízdě na velbloudovi, kterou zakončil své putování.

Komentáře