Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Svět zvířat II (2)

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Svět zvířat: Svět zvířat II (2)

Svět zvířat: Welt der Tiere 2

Sezóna II | Datum vysílání: 21.9.2016 | 29 min | 2015

Zvuk: Čeština, Němčina | 16:9

Před šesti lety byla téměř slepá orangutaní samice Gober zachráněna ze zbytku pralesa v provincii Aceh na Sumatře. V záchranné stanici porodila dvojčata, samičku Ginting a samečka Ganteng. Veterinářům se podařilo odoperovat šedý zákal a vrátit jí zrak. Tým se rozhodl vrátit čtyřicetiletou Gober do volné přírody. Je uspána a naložena do přepravní bedny. Zaměstnanci odchytí obě čtyřletá mláďata a tým se vydává na 12hodinovou cestu těžkým terénem na stanoviště do pralesa.
Na něm jsou orangutani, stresovaní celou logistickou operací, přesunuti do zavřené vypouštěcí klece, kde si zvykají a odpočívají.
Po měsíci je klec otevřena. Jako první se odváží vylézt ven samička Ginting. Ganteng ani matka Gober ven nevyjdou, i když je ochránci lákají na potravu. Teprve při třetím pokusu se Gober odváží z klece a vyleze s dcerou Ginting
na strom. Ganteng zůstává nadále v otevřené kleci, zatímco Gober s dcerou ho pozorují z blízkých stromů. Ganteng se sice za nimi vydá do pralesa, ale neodváží se vylézt na strom a vrací se do klece. Gober s Gintin ještě jednou přijdou až ke kleci, ale Ganteng se k nim nepřipojí. Gober Gantenga opouští a s Ginting odcházejí do pralesa. Po čtyřech letech v kleci se budou muset na svobodě naučit žít. Sameček Ganteng se vrací do lidské péče.

Komentáře