Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Surikaty z Kalahari II (4)

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Surikaty z Kalahari : Surikaty z Kalahari II (4)

Surikaty z Kalahari : Kalahari Meerkats

Sezóna II | Datum vysílání: 19.10.2016 | 29 min | 2014

Zvuk: Čeština, Angličtina | 16:9

Priscilla je nucena obývat se samečkem z konkurenční skupiny jinou noru než ostatní. Cizí mládě přineslo do skupiny zmatek a agresivitu. Surikaty na ně utočí. Když se Priscilla vydá s ostatními za potravou, sameček zůstane sám u nory. Hrabe v zemi a kousne ho štír. Bojuje o život. Druhá skupina surikat se vydá na trestnou výpravu ke Cleopatřině noře. Chce se utkat o teritorium, ale na místě najde jen umírající mládě. Cleo po návratu přestěhuje svou rodinu o kus dál, do další nory, která je pod stromem s obřím hnízdem kolonie snovačů.
V ranních hodinách se surikaty vyhřívají na slunci. Provádějí ranní hygienu a zbavují se parazitů v srsti, především vší a klíšťat. V poušti zapršelo a v oblasti se probudil život. Surikaty se vydávají za potravou. Cestou narazí na mršinu antilopy a na supí pero, což značí přítomnost vrcholového predátora. V oblasti se usadil lev. Gazely před ním utíkají, což surikaty znervózní. Brutus leze na strom na stráž. Ostražitost a týmová práce je jediný způsob, jak můžou surikaty přežít tvrdý život na poušti Kalahari.

Komentáře