Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Surikaty z Kalahari II (3)

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Surikaty z Kalahari : Surikaty z Kalahari II (3)

Surikaty z Kalahari : Kalahari Meerkats

Sezóna II | Datum vysílání: 19.10.2016 | 29 min | 2014

Zvuk: Čeština, Angličtina | 16:9

Nastávají zimní měsíce. Jihoafrická poušť Kalahari znovu vysychá a všem zvířatům ubývají zdroje potravy. Pro ta, která nemigrují za vodou, je jediným cílem zimu přežít. A v nehostinné poušti to není jednoduché. Surikatám, i když mají drápy na předních končetinách zahnuté a přizpůsobené hrabání, dá více práce potravu získat. Lovený hmyz je hluboko pod zemí. Nacházejí jen malé brouky. Největšími nepřáteli surikat jsou hadi a dravci, především orli.
Vůdčí samice sledované skupiny Cleo se rozhodla rodinu přestěhovat do nové nory, která je poblíž napajedla. Napajedlo však leží v teritoriu druhé, konkurenční skupiny surikat. Skupina, v níž jsou také mláďata, se snaží Cleopatřinu rodinu zastrašit, ale Cleo se nedá. Druhá skupina se dá na ústup. Během akce se z Cleopatřiny rodiny ztratí bojácná dospělá Priscilla a z druhé skupiny jedno mládě. Mládě nemá šanci přežít na poušti samo a čeká na záchranu. Priscilla se snaží najít svou skupinu. Při hledání se setkává s mládětem, které k ní přilne. Večer Priscilla i s cizim mládětem konečně dorazí
k noře Cleopatřiny skupiny.

Komentáře