Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše (1)

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše: Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše (1)

Unbelievable Beasts: Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše (1)

Datum vysílání: 15.10.2016 | 50 min | 2008

Zvuk: Čeština, Angličtina | 16:9

Dokument se zabývá takovými druhy zvířat, které jsou pro člověka částečně záhadou. Jako prvního si tvůrci vybrali sklípkana největšího. Seznámí diváky s nejpodstatnějšími informacemi o jeho životě. Poté se odborník na sklípkany vydává do džungle, aby si tyto informace ověřil v praxi. Objeví sklípkana, na kterém pak ukazuje, jak se sklípkan brání, a jak zastrašuje protivníka.
Na pobřeží Austrálie žije v písku až dva a půl metru dlouhý červ, který se živí vším, co se mu dostane pod jeho kusadla. Odborníci zatím nemají představu, kolik těchto červů se na plážích zdržuje, ale podle předběžných průzkumů jich mohou být i miliony. Občas se stane, že se některý z červů zakousne do nohy některého z návštěvníků pláže.
Jako další zvláštní zvíře zaujal tvůrce velemlok. Obří mlok se zdržuje převážně ve vodě. V bahně si pak buduje malé nory. Podobně se chová i ptakopysk. Tento tvor je jakousi kombinací několika jiných zvířat. Navíc je vyzbrojen ostrými zuby, které jsou opatřeny jedem. Jeho toxicita je natolik velká, že jediné kousnutí dokáže zabít zvíře velikosti kočky nebo psa. Jeho jed dokáže ale ublížit i člověku. Při napadení ptakopyskem postižené místo oteče a zranění je velice bolestivé.
Posledním zvířetem je ligr. Jedná se o kočkovitou šelmu, křížence tygřice a lva. Dorůstá obrovské velikosti, kterou předčí i své rodiče. Ve volné přírodě by se tento tvor nikdy nenarodil. Tento genetický pokus je výsledkem pokusů lidí. Ligři se proto chovají pouze v zajetí, protože ve volné přírodě by měli problém přežít. Vyskytují se u nich totiž některé genetické vady, které by pro ně mohly být fatální. Kromě toho, že mají poruchy zraku, někdy se u nich vyskytne i postižení pohybového aparátu, ale nejpodstatnější je, že samci tohoto nového druhu jsou neplodní, a proto nejsou schopní reprodukce. Tím pádem by se tento druh nemohl v přírodě dál množit a během jediné generace by vyhynul. Navíc je problematické i množství jeho potravy, protože potřebuje v podstatě dvakrát tolik masa, než jeho rodiče.

Komentáře