Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Místo činu: Hamburk - Vražda na ostrově

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Místo činu: Hamburk - Vražda na ostrově

Kriminální, Drama, Filmy | SRN | 88 min | 2013

Zvuk: Čeština | 16:9

Komisař Thorsten Falke už nutně potřebuje dovolenou a rozhodne se ji strávit na ostrově Langeoog, kde nyní žije jeho bývalý kolega Jan s rodinou, do které patří i Florian, šestnáctiletý bratr Janovy partnerky. Přátelé jsou rádi, že se konečně po delší době zase vidí, ale bohužel na ostrově dojde k vraždě. Mladá galeristka Bella Goosenová je ubodaná k smrti a na místě její vraždy je objevený i Florian, který je od krve a tvrdí, že si vůbec nic nepamatuje. Případ vyšetřejue komisařka Christina Brandnerová a ta si je skoro jistá, že pachatelem je šestnáctiletý Florian. Jan prosí svého bývalého kolegu o pomoc. Florian je sice poněkud podivínský chlapec, který by se podle jeho názoru měl léčit na psychiatrii nebo alespoň navštěvovat psychologa, ale nevěří, že by byl schopen vraždy. Thorsten se tedy do případu vloží i když Brandnerová z toho nemá vůbec radost. Je to její případ a Thorsten by se do toho neměl plést. Navíc k sobě povolá svou novou parťačku Katharinu Lorenzovou, aby mu s vyšetřováním pomohla. Brandnerová trochu ustoupí a dovolí těm dvěma, aby jí s případem pomohli. Florian s ní totiž absolutně nekomunikuje, pokud vůbec něco řekne, tak jen Thorstenovi. Stále opakuje, že neví jak se celá událost stala, má v hlavě úplné zatmění. Při bližším pátrání vychází najevo, že Florian a Bella se nejen znali, ale byli i milenci. Ona žila na ostrově po smrti manžela. Na ostrově s manželem trávili zimu a on trpěl parkinsonovou nemocí, kvůli které si sáhnul na život. Bella však nebyla jen manželkou umělce, ale sama byla uznávaná fotografka. Fotila Floriana a časem z toho vznikl vztah. Bella však chtěla ostrov opustit a Brandnerová si je jistá, že Florian vraždil protože nechtěl, aby odešla.
Thorsten a Katharina pátrají mezi místními a snaží se zjistit, zda někdo nemá informace, které by mohly vést k rozluštění případu. Místní hospodu vede bývalý námořní kapitán ve výslužbě a ten jim poví, že místní průvodce Tietjen často viděl Bellu a Floriana spolu. Tietjen jim poví o Gerhardu Gerkanovi, který prý často pozoroval Bellu a Floriana v dunách a pak si z toho dělal legraci.
Z vyšetřování vyplývá, že jak Bella, tak Florian byli pod vlivem drog, něco jako extáze. Otázkou je, kde je získali a zda si je vzali dobrovolně. Florian odmítá, že by si drogy vzali dobrovolně. Vzpomíná si jen, že Bella vzala s sebou na pláž lahev vína a matně si vzpomíná i na to, že se u nich objevil i nějaký muž.
Thorsten zjistil, že Gerkan prodal Florianovi drogy. Jakmile se to dozví Brandnerová, uhodí na Floriana a ještě více ji to utvrdí v tom, že pachatelem je právě Florian a zatýká ho.
Jenže se objevuje nová zpráva. Před lety byla na ostrově také zabita mladá žena a za její vraždu byl odsouzen jakýsi Sibo Lücken, kterému před nedávnem vypršel trest a byl propuštěn. Je snad on pachatelem vraždy Belly? Lücken se k vraždě jeho tehdejší kamarádky Marie Adolfové nikdy nepřiznal a vychází najevo, že Marie byla spolužačkou Gerkana. Ten však odmítá jakýkoliv podíl na její vraždě. Jen se s ní tehdy setkal. A co se týká Belly, přiznává, že o ni měl zájem, chtěl s ní mít sex, stejně tak jako kapitán, ale Bella neměla zájem.
Thorstenovi a Katharině se na celém případu něco nezdá. Tady jistě nešlo o nějaké milostné zklamání a tak si vyžádali papíry o Bellině dědictví a vyšlo najevo, že kapitán dlužil Bellině manželovi velkou sumu peněz a za tu ručil hospodou. Faktickou majitelkou hospody tedy byla nyní Bella a ta ji chtěla prodat protože potřebovala peníze. To kapitán neunesl a rozhodl se ji zabít a vraždu hodit na mladého Floriana. Také vyšlo najevo, že zabil i Marii Adolfovou. Ta mu kdysi půjčila peníze a pak je chtěla náhle zpět. Navíc věděla o tom, že ztratil kvůli nehodě kapitánskou licenci. Za nic na světě nechtěl, aby to vyšlo najevo a Marii zabil. Za její vraždu pak seděl nevinný člověk. Kapitán pochopil, že je konec a rozhodl se pro sebevraždu. Vyjel se svou lodí na moře a vyhodil ji do vzduchu.
DOKONČENÍ ANOTACE V KARTĚ POŘADU!

Herci

W. W. Möhring, P. Schmidtová-Schallerová, L. Tonkeová

Režie

S. Kornatz

Komentáře