Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Místo činu: Hamburk - Ohnivý ďábel

TATORT I Feuerteufel

Kriminální, Drama, Filmy | SRN | 84 min | 2013

Zvuk: Čeština | 16:9

V Hamburku se opakovaně vyskytují případy hořících aut. To už nemůže být náhoda, jistě se jedná o dílo žháře. Jednoho dne však v autě byla žena, která zemřela. Neuhořela, někdo ji vytáhl z hořící vozu a pak zavolal na policii, ale nadýchala se zplodin a to ji zabilo.
Je to případ pro oddělení vražd a vyšetřovat to bude komisař Thorsten Falke. K jeho překvapení však na případu nebude pracovat se svým kolegou Janem Katzem, protože ten se nechal přeložit do kanceláře. Jeho přítelkyně čeká dítě a on chce být rodině více k dispozici. Je evidentní, že o tom věděli všichni krome Thorstena a ten má pochopitelně vztek. On sám tu nabídku dostal také, ale odmítl ji. Je snad schopen pochopit Janovy důvody, ale nechápe proč mu o tom neřekl. Navíc mu byla na 14 dní přidělena k ruce mladá stážistka komisařka Katharina Lorenzová. Thorsten zuří, ale musí řešit případ.
Pachatelem tohoto činu je mladík jménem Ruben Schaller, který si hořící vůz natočí na mobil, aby udělal dojem na svou přítelkyni. S člověkem v autě rozhodně nepočítal. Ruben příliš nevychází z hochy z jeho místa bydliště, dost často se stává jejich terčem. Při jedné takové bitce mu Mirko Hansen sebere mobil a najde v něm nahrávku požáru auta. To je pro něj skvělý způsob jak Rubena vydírat a získat od něj peníze. Ruben však tolik peněz nemá a tak, aby získal svůj mobil zpět, Mirka ubodá v jeho bytě nožem.
Žena z hořícího auta byla ženou Jürgena Mintala, který nabízí odměnu 25 tisíc Euro za dopadení pachatele. Zpráva se objeví v tisku a to Rubena ještě více vyděsí. Je mu jasné, že pro peníze ho může zradit klidně i jeho nejbližší přítelkyně. Žádá tedy Mintala, aby odměnu stáhnul a pokud tak neudělá, zabije ho. Falke a Lorenzová se k Mintalovi dostaví právě v době, kdy Ruben už zapálil část jeho domu. Je naprosto zoufalý a polije se benzínem s tím, že se upálí. Thorsten nemá jinou možnost než ho postřelit, aby svůj šílený úmysl nedokončil. Je zatčen, ale video z jeho mobilu dávno zmizelo a navíc mu přítelkyně potvrdí alibi na celou noc.
Pátráním však vychází najevo, že Ruben měl hádku s Mirkem kvůli nějakému videu v mobilu. Navíc zjišťují, že manželství Mintalových nebylo zrovna idylické. Jürgen Mintal vypráví příběh o tom, jak se jemu a jeho ženě narodila postižená dcerka Lisa, ale manželka ji v žádném případě nechtěla mít doma a tak musela Lisa do ústavu. Manželka byla dlouho závislá na lécích proti depresi a na alkoholu, ale léčit se nechtěla. Onoho tragického večera se manželé pohádali a žena odešla z domu. Později volala svému manželovi, aby ji vyzvedl, sama nebyla schopná řídit. Měla však smůlu protože její auto si vybral Ruben, ale nechtěl se stát vrahem a tak ženu z hořícího auta vytáhl. Mezitím tam dorazil Jürgen. Jeho žena žila, ale byla omámená léky, alkoholem a kouřem a toho využil k tomu, že ji vlastní rukou udusil. Kdyby se sám nepřiznal, policie by mu to nikdy nemohla dokázat.
Případ je vyřešen a Thorsten k překvapení svého šéfa žádá, aby mu byla Lorenzová přidělena jako parťačka po Janovi.

Herci

W. W. Möhring, P. Schmidtová-Schallerová, S. Schipper

Režie

Ö. Yildirim

Komentáře