Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Krása rozbřesku (1)

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Krása rozbřesku : Krása rozbřesku (1)

Krása rozbřesku : Morning Glory

Datum vysílání: 18.10.2016 | 51 min | 2015

Zvuk: Čeština, Angličtina | 16:9

Jižní Luangwa je rezervace v Zambii, která je i přes dlouhá období sucha domovem úžasné pestrosti života. Hroši se ve dne ponoří do řeky v místech, kde je nejhlubší, aby na ně nemohlo horko, a čekají na večer. Každý z nich se vydává na osamocenou noční výpravou za potravou, při které ujde až 20 km a najde až 40 kg zelené píce, kterou potřebuje k přežití. Zoborožec kaferský oznamuje blížící se den hrdelním zpěvem, který je slyšet na kilometry daleko. Zoborožci žijí na zemi v malých skupinkách a během dne naběhají i sto kilometrů. Zuborožčí zpěv je budíčkem pro paviány babuiny, kteří tráví více času na zemi než na stromech. Pelikáni, marabu, rackové a volavky se za rozbřesku vydávají k napajedlům a brzy k vodě přichází celá plejáda tvorů, kteří se hromadně shání po něčem k snědku. Noční tvorové předali vládu denním a medojedi kapští spěchají, po nočním lovu, domů, stejně jako se hroši po noci strávené na pastvě vrací ke svým skupinkám.
Denní tvorové se vydávají za potravou hned z rána, dokud ještě není horko. Antilopa losí ví, že jí u vody hrozí nebezpečí a k napajedlům chodí jen velmi málo, neboť hned po ránu se zásobuje rosou z rostlin. Sloni se vydávají hned za rozbřesku k fíkovníku, který vzdálen desítky kilometrů a o fíky se zajímají i babuini. Jak slunce stoupá, zvířata v žáru zpomalují a čekají na setmění a na návrat nového svítání….

Komentáře