Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Vztekle tvá

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Vztekle tvá

The Upside of Anger

Drama, Komedie, Filmy | USA | 111 min | 2005

Zvuk: Čeština, Angličtina | 16:9

Terry je žena ve středním věku, kterou zřejmě opustil manžel kvůli své sekretářce a zmizel s ní beze slůvka vysvětlení do Švédska. Terry tuto zprávu musí sdělit svým čtyřem dospívajícím dcerám. Sama situaci moc nezvládá, zlobí se na manžela a hodně pije. Soused Denny, bývalý slavný baseballový hráč, nyní moderátor v rádiu, se jí snaží dělat společnost. Sám také hodně pije. Terry se mu odjakživa líbila a rád by jí v této pro ni nelehké době pomohl i jinak než jen společnou skleničkou. A nejen jí, také jejím dcerám, kterým se matčina záliba v alkoholu a věčná naštvanost vůbec nelíbí. Byla vždy velmi hodná a teď je s ní těžké pořízení. Jedna z jejích dcer – Andy – nechce k matčině nelibosti po střední škole pokračovat ve studiu na vysoké. Svěří se Dennymu, že by ráda už pracovala a Denny jí pomůže získat místo asistentky producenta v rádiu. Producent Shep je muž ve středním věku a neodolá jejímu kouzlu. To místo pro ni najde a mezi oběma vznikne milenecký vztah. Terry z toho šílí. Po několika měsících však sama Andy tento vztah ukončí. Je dobrá a z asistentky se brzy stává producentkou.
Další dcerou je patnáctiletá Popeye, která se poprvé zamilovala do spolužáka. Snaží se ho na sebe upozornit a časem se z nich stanou přátelé, ale i když se Popeye velmi snaží, víc mezi nimi není. Chlapec se cítí být gayem.
Emily, druhá nejmladší, by ráda studovala tanec, ale Terry trvá na tom, aby na univerzitě studovala něco jiného. Emily je nešťastná a má časté žaludeční problémy a neustálý stres ji doslova ohrožuje na životě. Ráda by řekla otci, že se na něj nezlobí a žádá matku, aby mu zavolala. Terry se o to pokusí, ale zdá se, že není úspěšná a tak raději své dceři lže, že mu ještě nevolala, aby ji ještě více nestresovala.
Nejstarší Hadley právě končí školu a hned po promoci oznamuje, že se bude vdávat za svého přítele Davida, se kterým je již nějakou dobu zasnoubená a čeká s ním dítě. Jeho rodiče o nich vědí, ale Terry se to dozvídá až po promoci. Není to pro ni lehká situace, vnitřně se zlobí, ale nemůže s tím nic dělat. Navíc krátce po narození syna je Emily znovu těhotná.
Denny by s Terry chtěl žít a rád by si ji vzal, Popeye mu k tomu dodá odvahy, ale u Terry se se zlou potáže. Terry má další ze svých záchvatů vzteku a Denny už dál nehodlá snášet její náladovost a odchází. Když Terry vychladne, pokouší se s ním kontaktovat, ale Denny potřebuje mnohem delší pauzu. Nakonec se však udobří.
Terry Dennymu dovolila postavit na svém pozemku nějakou stavbu a když započnou stavební práce, jeden z dělníků najde na pozemku starou studnu, ve které leží mrtvé tělo Terryina manžela Greye. Rodina si myslela, že je beze slova vysvětlení opustil kvůli sekretářce a on přitom nešťastnou náhodou spadl do studny, kde posléze zemřel.
Po pohřbu se celá rodina včetně Dennyho konečně zase semkne. Terry pomalu nachází vnitřní klid.

Herci

K. Costner, J. Allenová, K. Russellová

Režie

M. BINDER

Komentáře