Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
Jak svět přichází o básníky

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

Jak svět přichází o básníky

Komedie | ČR | 86 min | 1982

Zvuk: Čeština | 4:3

Jak svět přichází o básníky
(86' 58'')
Středoškolská léta, to je ten pravý „čas her a malin nezralých“. Jak je prožívají dva gymnazisté Štěpán a Kendy? Potkávají první lásky, podstupují první nepříliš úspěšné souboje s alkoholem, debatují o nesmrtelných věcech všehomíra a nepochybují, že se jim jednou podaří zásadně pohnout světem. Oba jsou umělecky založení – Štěpán píše básničky, Kendy hodlá být velkým filmovým režisérem. Své ambice zatím mohou realizovat pouze v ochotnickém divadelním představení. Jenomže novátorský pohled na nedotknutelného národního klasika představuje pro malé město přece jen trochu silnou kávu…
První z divácky velmi úspěšných „básnických“ komedií natočil Dušan Klein v roce 1982 na motivy novely Amatéři spisovatele a scenáristy Ladislava Pecháčka. Hlavní role svěřil režisér Pavlu Křížovi (Štěpán) a Davidu Matáskovi (Kendy). Štěpánovu lásku představuje Miroslava Šafránková, pro Mílu Myslíkovou znamenala role maminky hereckou účast v celé sérii.
ČR 1982. Režie: Dušan Klein. Hrají: Pavel Kříž, David Matásek, Miroslava Šafránková, František Filipovský, Josef Somr, Jiří Císler, Oldřich Navrátil, Lenka Kořínková, František Čech, Míla Myslíková, Luděk Kopřiva, Jiří Kodet, Jiřina Jirásková a další.

Herci

J. Somr, D. Matásek, P. Kříž

Režie

D. KLEIN

Komentáře