Webové stránky skupiny Prima používají soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

OK Více informací
David Attenborough: Život v oblacích (1)

Pravděpodobně používáte software, který znemožňuje zobrazení reklamy ( AdBlock).

Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet vám obsah zdarma.
Prosíme, pro přehrání videa AdBlock vypněte (Jak vypnout AdBlock?) a stránku znovu načtěte (F5).

nebo vyzkoušejte Prima Play Premium, se kterým můžete sledovat videa bez reklam a bannerů jen za 49 Kč měsíčně.

Chci vyzkoušet
Prima PLAY Premium

Máte potíže s přehráním videa? Pomoc můžete najít v nápovědě, nebo nás kontaktujte.

David Attenborough: Život v oblacích: David Attenborough: Život v oblacích (1)

David Attenborough: Život v oblacích: David Attenborough´s Conquest of the Skies I

Datum vysílání: 18.4.2017 | 50 min | 2014

Zvuk: Čeština, Angličtina | 16:9

V tomto dokumentu David Attenborough prozkoumá jeden z divů matky přírody - způsob, jakým se zvířatům podařilo odpoutat od zemského povrchu a podmanit si oblohu – létání. Od úžasné akrobacie hmyzu až po majestátní okřídlené pravěké ještěry. Jejich způsoby létání budou analyzovat vědci pomocí těch nejnovějších technologií a navštíví při tom celý svět.

Mezi prvními živočichy, co začali létat, patří vážky. Jejich život začíná pod hladinou, když se jednoho dne larvy přesunou na pevninu, tak se z nich vyklubou živočichové s křídly.

Na Borneu se podíváme na brouka nosorožíka, jehož jemná křídla jsou chráněna tvrdými krovkami. Nejkrásnějš křídla v celé živočišné říši vlastní motýli - jejich křídla jsou také v poměru k tělům mnohem větší než u jiných tvorů. Ve Španělsku najde David babočku bodlákovou - jednoho z největších motýlů. Vědci sledují úžasný migrační cyklus baboček mezi Evropou a Afrikou.

David nastraží světelnou past, aby přilákal různé druhy nočních letců. Smysly můry byly uzpůsobeny pro let vnoci, aby se ukryla před dravci. Na závěr se vrací do Londýna, kde přiblíží létání mouchy, která je neuvěřitelně rychlým letcem.

Komentáře